Jak připravit auto na zimní dovolenou a na co nezapomenout?

Možná i vy si myslíte, že jste si na zimu zvykli a tak vás už nic na zimní cestě autem nemůže překvapit. Čeká vás zimní dovolená? Pojedete autem?
Tak to vás vyvedeme z omylu. Zima je tu stále a možná právě tam, kam se chystáte s vaším autem, ukáže naplno svou pravou tvář. Proto buďte připraveni a počítejte s tím i na své dovolené, zvláště pokud cestujete vlastním autem. Je jedno, jestli budete v tuzemských, nebo zahraničních horách.
Na které věci byste neměli zapomenout? Co byste měli mít ve svém autě tzv. po ruce? To zjistíte v dnešním článku.

Reflexní vesty

Možná si řeknete, že ta reflexní vesta, kterou máte po ruce v kapse svých dveří, stačí. To,  že máte bezpečnostní vestu po ruce pro sebe, je naprosto v pořádku. Vyžaduje to i zákon jakou součást povinné výbavy. Co takhle myslet i na ostatní členy posádky v autě? Například, když jedete na dovolenou. Dokonce některé státy (například sousední Rakousko) požadují ze zákona mít přímo v kabině auta reflexní bezpečnostní vesty pro všechny členy posádky.
Možná si říkáte: „Zase další starost… A kam to dáme?“ Zkuste se na to podívat jinak. Ne jako další povinnost, ale spíše jako dobrý tip, jak ochránit zdraví a možná i životy svých blízkých. Investice několika set korun do dalších kusů reflexních vest a času do nalezení místa v autě, se tak začne zdát jako zanedbatelná.

Sněhové řetězy

Asi není třeba popisovat a vyzdvihovat význam sněhových řetězů v zimním období. Je to už jednou tak, ve vyšších nadmořských výškách je to nejen povinností, ale mít sněhové řetězy by mělo být i prostou samozřejmostí. Dovolíme si tedy připomenout, že sněhové řetězy by ve vozidle neměly chybět, pokud se chystáte vydat do míst, kde je vyšší pravděpodobnost výskytu sněhu na silnicích. Investice, která není zase tak velká, bude okamžitě vyvážena  ve chvíli, když se rozjedete s pomocí řetězů na silnici, kde jste před tím uvízli a nemohli se na sněhu hnout dál. Ukažte ostatním řidičům, že vám nejsou lhostejní, když jim budete pomáhat, pokud oni zapadli se svými auty ve sněhu.

Autonabíječky

Autonabíječka je výborná pomůcka, nejen, když je baterie „na dně“, ale i v situaci, pokud vaši spolucestující rádi využívají "moderní" technologie během jízdy v autě. Ani si nestihnete všimnout a už je baterie na okraji toho, abyste příště nastartovali, obzvláště pokud máte starší auto a alternátor nestíhá dobíjet baterii ani při delších cestách. Pokud tedy máte v plánu spolujezdce potěšit na delší dobu ve vašem autě i moderními technologiemi, určitě nezapomeňte přibalit autonabíječku do kufru. Určitě se vám bude hodit...

Startovací kabely

Myslete také na to, že pokud vaše baterie už má něco za sebou a v lokalitě vaší dovolené hrozí vyšší mrazy (ale může se to stát i při teplotách nad nulou), startovací kabely by se mohly hodit. Přidejte si je ke své výbavě do kufru. Pak ranní startování může proběhnout snadněji, než když je nebudete mít s sebou. Je možné, že je nakonec nebudete potřebovat vy, ale někdo jiný. Alespoň zapůsobíte a pomůžete v nouzi tomu druhému.

Autosedačka

Znáte to i asi vy. Je vás v autě čím dál víc. Děti rostou jako z vody a vy máte stále víc a víc věcí v autě a zavazadel v kufru. Kufr se stává menším a menším přichází otázka "Kam s tím?" Děti jsou větší, je potřeba větší a bezpečnější autosedačka.
Koupi nové autosedačky vždy věnujte dostatečnou pozornost. Není to koupě na jeden měsíc, dokonce ani na rok, ale u těch větších autosedaček je to dlouhodobá investice. Vždy dbejte na správnou velikost a nosnost autosedačky. Nejlepší bude, když si před koupí dítě autosedačku vyzkouší přímo na prodejně. Hmotnost dítěte, jeho výška a 100%-ní bezpečnost mají být základními atributy při rozhodování se pro novou autosedačku. Následně bude vše záviset i na tom, zda ji chcete na více let nebo jen na pár let. Dbejte vždy na to, aby autosedačka dítě fixovala. Ne že koupíte sedačku s myšlenkou "Vždyť do ní dorostu." Takový přístup by se vám mohl někdy vymstít ...

Parkovací senzory

Ti, co mají parkovací senzor v základní výbavě svého auta, ho už jistě mnohokrát ocenili. Pokud ho ve svém autě nemáte, stojí za pozornost popřemýšlet nad tímto vynikajícím pomocníkem a asistentem i před cestou na letošní zimní dovolenou.
Jedná se o poměrně levnou záležitost, ale obrovskou pomoc pro každého řidiče. Obzvláště na přeplněných parkovištích, kde hrozí velké nebezpečí srážky buď s jiným vozidlem nebo s člověkem. Navíc pokud jsou i horší povětrnostní vlivy, riziko se stupňuje.

Tak už máte na letošní zimní dovolenou všechno sbalené v kufru svého auta? Raději ještě jednou vše překontrolujte. Abyste si pak nemuseli lámat hlavu, jak vyřešit vzniklý problém, pokud zjistíte, že jste doma něco zapomněli.

Hledáte konkrétní díl? Kontaktuje nás. Pomůžeme s výběrem a ověříme podle VIN.

Volejte 603 584 895, pište na info@automatejcek.cz nebo použijte tento kontaktní formulář.

Položky označené * jsou povinné.