Jak jezdit bezpečněji nejen na podzim

Každé roční období dokáže potrápit něčím jiným. Nejeden z nás by o tom mohl vyprávět. Nenechme se vícekrát překvapit a pořiďme si mimo jiné vhodnou výbavu vozidla např. pro chladnějším období.
Nicméně není to jen o výbavě. Rozhodně je potřeba přizpůsobit i styl jízdy. Jakmile usednete za volant, myslete na to, že hlavním cílem je dostat se bezpečně a šťastně do cíle své jízdy.

Myslete dopředu na „chladné“ dny a večery, které umí pořádně potrápit

Myslíte si, že první mrazy jsou ještě daleko? Že na podzim mráz vlastně není nebezpečný? Právě naopak. První mrazíky se totiž mohou objevit už koncem října a v listopadu, kdy je podle kalendáře oficiálně stále ještě podzim.
Proto je třeba brát zřetel na tyto skutečnosti a přizpůsobit styl své jízdy ať už brzy po ránu nebo v pozdějším odpoledni. Většina z nás má totiž v tomto období ještě na svém autě letní pneumatiky, které se na ledě nechovají tak, jako pneumatiky zimní.

O významu zimních pneumatik se toho napsalo už spousta, nebudeme to opakovat. Nemluvě o nemrznoucí směsi v chladícím systému, či v ostřikovači. První mrazy mohou skutečně přijít dříve, než byste čekali. A proto by bylo vhodné připravit auto dříve, než bude pozdě, abyste nebyli nemile překvapení, například když nenastartujete, či vám nepůjde voda z ostřikovačů. Sortiment zimní výbavy hledejte i na stránkách našeho e-shopu.

Kromě toho dávejte velký pozor na další zrádné věci na vozovce, které v průběhu chladnějších podzimních dní mohou způsobit nemalé problémy nejednomu řidiči.
Silný déšť, hodně bahna, listí na vozovce, častá migrace zvěře přes cesty v lesích a podobně. Toto jsou jen některé nebezpečné skutečnosti, které vás mohou čekat nejen v průběhu podzimu.

Dodržujte dostatečnou vzdálenost od druhého vozidla.

Kromě prvních mrazů je podzim typický tím, že se objevují mlhavá rána i večery. Obzvláště při jízdě v mlze je třeba jezdit velmi opatrně. V rámci toho musíte vždy dodržovat dostatečnou vzdálenost od vozidla před vámi. Zapomeňte na oslepování řidičů před vámi tím, že se zavěsíte těsně za něj. Obvykle se udává jako bezpečná vzdálenost ta, kterou ujedete za dvě sekundy. I  vám by bylo příjemnější, pokud byste byli řidičem auta vpředu, když by vozidlo za vámi jelo co nejdál a zbytečně vás neoslepovalo ve zpětných zrcátkách.

Očistěte si autoskla od nečistot ...

Nic není lepší, než si zajistit dokonalý výhled prostřednictvím čistých oken ve svém vozidle. Aspoň jednou za týden vsaďte na dokonalou čistotu všech oken na vašem autě. Využít přitom můžete i účinné autokosmetiky na čištění skel vozidla.

Sviťte správnými světlomety

Podzim je typický tím, že musíte často myslet na správné osvětlení svého auta. Moderní denní LED světla jsou sice vynikající věc, která vám může šetřit energii a vaše zdroje světla, ale v případě brzké nebo delší tmy brzy po ránu nebo večer, to nemusí být nejšťastnější řešení (zejména v souvislosti s tím, že vaše auto není osvětlené v zadní části).
Proto když nemáte nastavenou automatickou funkci změny osvětlení na aute, vždy včas přepněte na vhodné osvětlení. Předejdete tak nepříjemným situacím na cestách, ať už pro vás, nebo pro ostatní řidiče. Myslete rozumně i při používaní mlhových světel, zejména na jejich správné použití, protože nesprávným použitím uděláte víc škody než užitku, obzvláště pro ostatní řidiče (platí to i pro přední, i zadní mlhová světla).

Dbejte na pravidelnou výměnu kabinového filtru a stěračů

Právě chladnější večery a rána vám mohou dát najevo, že máte zanesený kabinový filtr v autě. Výsledkem toho je časté rosení skel při vyšší vlhkosti v kabině auta. Nový kabinový filtr najdete i v aktuální nabídce našeho e-shopu. Například tento Toyota kabínový filtr nebo filtr pode značky vašeho auta a jeho motorizace.

O potřebě kvalitních a funkčních stěračů není třeba zvlášťmluvit, jen připomínáme, abyste vždy před zimou anebo po jejím skončení překontrolovali jejich aktuální stav, především stav gumiček, nebo stírací lišty stěračů.

Ale je to skutečně všechno? Určitě existuje celá řada dalších tipů pro dokonalou jízdu v podzimním období. Držte se i těchto rad a určitě dorazíte do cíle bezpečněji a bez zbytečných problémů a nepříjemných situací či stresů.

Hledáte konkrétní díl? Kontaktuje nás. Pomůžeme s výběrem a ověříme podle VIN.

Volejte 603 584 895, pište na info@automatejcek.cz nebo použijte tento kontaktní formulář.

Položky označené * jsou povinné.