Autoblog

Jak připravit auto na zimní dovolenou a na co nezapomenout?

Možná i vy si myslíte, že jste si na zimu zvykli a tak vás už nic na zimní cestě autem nemůže překvapit. Čeká vás zimní dovolená? Pojedete autem?
Tak to vás vyvedeme z omylu. Zima je tu stále a možná právě tam, kam se chystáte s vaším autem, ukáže naplno svou pravou tvář. Proto buďte připraveni a počítejte s tím i na své dovolené, zvláště pokud cestujete vlastním autem. Je jedno, jestli budete v tuzemských, nebo zahraničních horách.

Jak předejít smyku v zimním období. Co byste měli vědět.

Mrazivá rána i večery, teploty pod bodem mrazu, někdy sníh, někdy mrznoucí déšť, náledí? Musíte řídit i v zimě? Pak přesně víte, o čem je řeč a s jakými potížemi se musí řidiči potýkat právě v zimním období, kdy se teploty pohybují byť jen těsně pod bodem mrazu, nebo nad ním.

 

Jak v zimě správně zahřát motor na provozní teplotu

Léto i podzim jsou nenávratně pryč. Přichází čas neoblíbeného ranního škrabání oken a případně i ometání sněhu. Nízké teploty, námraza, mlha, deště, to vše dává vašemu autu zabrat více než cokoli jiného během roku. 

Jakou vybrat nemrznoucí chladící kapalinu a na co si dát pozor

Zima už je tu a pro řidiče nastal nejvyšší čas připravit se na extrémní počasí. Kromě přezouvání gum a kontroly hloubky dezénu je nutná další údržba, kterou stále množství řidičů podceňuje. Jednou ze základních věcí, které byste měli před zimou věnovat zvýšenou pozornost, je stav chladicí kapaliny pod kapotou vašeho oře.

Jak zabránit zimě, aby způsobila škody na autě

Včasná příprava auta na zimní období, které bývá nejen pro nás, ale i pro auta náročnější, je jedna věc. Druhá věc je praktický provoz auta. Právě při provozu auta dělá spousta řidičů chyby, které se později mohou projevit na snížení životnosti některých součástí auta a na zvýšených nákladech na opravy.

Jak jezdit bezpečněji nejen na podzim

Každé roční období dokáže potrápit něčím jiným. Nejeden z nás by o tom mohl vyprávět. Nenechme se vícekrát překvapit a pořiďme si mimo jiné vhodnou výbavu vozidla např. pro chladnějším období.

5 nejčastějších chyb při podzimních cestách

Přechod mezi pěkným létem a mrazivou zimou je u řidičů asi nejvíc podceňovaným ročním obdobím. I zkušení řidiči se občas nechají podzimem zaskočit. Důvodem jsou časté změn počasí i během několika hodin. A tak i běžná rutina, jako je každodenní delší cesta do práce, kterou byste odřídili „poslepu“, se mlže občas stát zkouškou zručnosti i pevných nervů řidiče.